"Náš život je takovým, jakým ho učiní naše myšlenky" Marcus Aurelius. Proto buďme optimisty !!!

Leden 2009

Účesy na ples a líčení na ples. Rady vizážistky.

3. ledna 2009 v 19:25 | Vizážistka Kateřina Schlosserová
Vážené dívky a dámy, níže pod fotografiemi jsem Vám připravila postup přípravy na ples, nejen pleti, vlasů ale i celého těla . . . tak, abyste se staly Královnou plesů 2010 !!!Milé ženy a dívky,
ráda se s Vámi podělím s pár radami, jak se stát královnou plesu.
Pro inspiraci se zatím podívejte na mé poslední práce líčení na ples i starší královny a princezny plesů . . .
Vlevo je dívka den před fotografováním, když jsme koupily plesové šaty, a v pravo druhý den.
Dívce jsem se snažila prodloužit co nejvíce obličej i díky vložením měděné čelenky. Čelenky jsou letos moderní, jako z 60. let a vůbec se vrací ženskost !!!


a zde vidíte velký detail účesu a líčení. Je to z tréninku na soutěž na téma Hot Chocholate, ale dívka by mohla rovnou odejít na ples. Dále se pro inspiraci podívejte na další ženy i dívky.


a toto je plesový styling ve stylu Moulin Rouge . . .

. . a ve stylu Karneval v Riu . . . .


a pro vlnité vlasy inspirace ve stylu Carmen

. . a pro něžné blondýnky natočení na menší natáčky
a pastelové líčení ve stylu Lolita . .


. . a styling pro ženy, které preferují eleganci . . .


. . krásné je i sladění partnerovy kravaty s Vašimi šaty

a účes ve stylu Hollywoodu nebo-li trošku jako měla má milovaná Audrey Hepburn v My fair lady . . .Staňte se také královnou plesu !!!

S přípravou je třeba začít již několik týdnů předem:

1. Peeling celého těla
2. Samoopalovací tónovací mléko nebo pro ženy s dobrou pigmentací solárium. Mohu doporučit od Lóreal samoopalovací mléko NUTRISUMMER za pouhých 169,- Kč, odstín Fair skin - pro normální až světlou pokožku,nedělá fleky.
Je s ním několikrát natřená i modelka s čokoládovým bonbónem výše. Vhodně je natírat se obden.

3. Pro starší ženy nějakou kůru - ampulky na vrásky, jít na žehličku pleti - provádím také, nebo si dát tak týden před plesem injekce na vrásky Dysport - zcela vyhladí vrásky. Mohu doporučit MUDr. Procházkovou studio 5R http://www.5rstudio.cz/sluzby-5r-studio.html

4. Něco málo zhubnout, máte-li nějaké kilo navíc.
5. Současně začít pravidelně cvičit, aby Vás v plesových lodičkách nebolely nohy měla jste pevné tělo.

6. Boty na ples si zkusit hodně dopředu, aby Vás netlačily.

7. Zkusit si šaty+ doplňky.

8. Domluvit si vizážistku na den plesu, nebo absolvovat Kurz líčení pro ženy, kde se naučíte sama líčit jako vizážistka - také provádím, nebo si alespoň koupit líčidla v odstínech šatů a doplňků, aby Vám v den D vše ladilo.

9. Objednat si na den před plesem nalakování nehtů, či doplnění nehtů máte-li umělé. Můžete se i odvážit nechat si udělat zdobení v barvě šatů. Pro decentní ženy je nejlepší klasická francouzská manikůra s bílým obloučkem, a třeba s bílým či jiným kamínkem v barvě šatů. . .

10. Objednat kadeřnici, pokud se nebudete česat sama. Pokud se barvíte, je dobré si objednat barvu několik dnů či týden před plesem, neboť čerstvá barva, zejména tmavší může udělat skvrny - okraje na pokožce na hranici vlasů. Takže barvu několik dnů předem a česání na ples v den plesu. Pokud se budete česat sama, tak je skvělé si vlasy před plesovým účesem natočit, všechny drdoly či společenské účesy se provádí z natočených vlasů.

11. 3 dny před plesem už necvičit, abyste se nestrhala a nebolely Vás svaly.

12. Večer před plesem si udělat peeling obličeje, dekoltu a celých rukou i s pažemi a nanést na noc kvalitní krém ve větší vrstvě a výživné či zpevňující tělové mléko, které samozřejmě nanášíme každý den po koupeli několik týdnů před plesem.

13. Nachystat si kabelku, boty, líčidla, balzám na rty, hřebínek, náhradní punčocháče, papírové kapesníčky, prádlo pod šaty, lístky na ples . . . .

14. Jít si den před plesem brzo lehnout a veškerou práci dokončit tak, abyste v den plesu měla čas jen pro sebe, pro kadeřnici a vizážistku.

15. Nebojte si několik týdnů před plesem napsat svůj vlastní harmonogram příprav a seznam věcí, abyste na nic nezapoměla. Mě se tyto přípravy vždy vyplatily. Zde jsem ve svých 42 letech loni na plese. Sice jsem zhubla před plesem, přesto jsem měla 80 kilo v den plesu, ale nechala jsem si ušít šaty, které trošku zeštíhují - na jedno rameno a s tylem přes rameno . . .Já i má kadeřnice Vám v tom pomůžeme a na ples Vás připravíme.
Nebo třeba jen na fotografování, a na fotografiích se stanete neodolatelnou navždy !!!
Přeji Vám krásnou a i veselou plesovou sezónu.
Vaše vizážistka a fotografka Kateřina Schlosserová.
Více účesů pro Vaši inspiraci naleznete zde:


Přeji Vám mnoho úspěchů, lásky a štěstí v roce 2 010 !!!